Aktualności

Szkolenie - Kwasy tłuszczowe dla zdrowego serca i mózgu – które tłuszcze są dobre, a które złe? (20.03.2024)

15.03.2024
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Data: 20.03.2024
Miejsce wydarzenia: Hotel Ruben, al. Konstytucji 3 Maja 1a, Zielona Góra
Godzina: 18:30 - 20:00
Przejdź do kalendarza pokaż na mapie

Serdecznie zapraszmy do udziału w darmowe szkoleniu pt.Kwasy tłuszczowe dla zdrowego serca i mózgu – które tłuszcze są dobre, a które złe?

Data: 20.03.2024
Godzina rozpoczęcia: 18:30
Miejsce: Hotel Ruben, al. Konstytucji 3 Maja 1a, Zielona Góra

Temat szkolenia:
Kwasy tłuszczowe dla zdrowego serca i mózgu – które tłuszcze są dobre, a które złe?
Coraz więcej osób boryka się z problemami zdrowotnymi związanymi z pracą naszego serca i mózgu, często mają one swoje źródło w utrzymujących się stanach zapalnych. Bogata w nasycone kwasy tłuszczowe oraz tłuszcze trans dieta w istotnym stopniu przyczynia się do tego procesu. Wprowadzenie do diety źródłeł dobroczynnych tłuszczów jest kluczowe, aby przeciwdziałać rozwojowi stanu zapalnego oraz wpływać korzystnie na zdrowie serca i mózgu. Niestety w zdecydowanej ilości przypadków nie spożywamy wystarczających ilości ryb, aby pokryć nawet podstawowe zapotrzebowanie organizmu. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być włączenie suplementacji kwasów omega 3. Wybór odpowiedniej dawki, postaci czy formy są bardzo ważne dla uzyskania odpowiedniego poziomu wsparcia.

Naukowcy alarmują, że istnieje wyraźny związek między rodzajem spożywanych tłuszczów a stanami zapalnymi oraz zdrowiem serca i mózgu. Najnowsze publikacje podkreślają jak ważne jest wprowadzenie omega 3 do codziennej diety lub suplementacji. W wykładzie omówiona zostanie rola kwasów tłuszczowych w łagodzeniu stanów zapalnych oraz wpływie różnych rodzajów tłuszczów na zdrowie serca, mózgu oraz dobrostanu naszego zdrowia.

wykładowca:
mgr Katarzyna Szczechowiak
Dietetyk kliniczny oraz specjalista psycholog kliniczny – neuropsycholog
Obecnie w trakcie realizacji badań naukowych w obszarze działań profilaktycznych obejmujących opiekunów i pacjentów z chorobą Alzheimera. Na co dzień pracuje z pacjentami z zaburzeniami somatycznymi jako dietetyk, uczestniczy w badaniach klinicznych nowych leków przeciwko chorobie Alzheimera jako neuropsycholog - badacz oraz prowadzi szkolenia dotyczące roli diety i suplementacji w modulowaniu stanu zapalnego. Autorka publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych dotyczących m.in. roli diety przeciwzapalnej w chorobie Alzheimera.


Podczas spotkania zaplanowaliśmy również drugi wykład uzupełniający:


Temat szkolenia:
Złodzieje witamin i mikroelementów - jakich połączeń unikać?

Chcąc wspierać swoje zdrowie staramy się zdrowo odżywiać, zdajemy sobie także sprawę, że współczesna żywność nie zawsze może dostarczyć nam wystarczającej ilości niezbędnych witamin i składników mineralnych. Styl życia każdego z nas może pogłębiać indywidualne zapotrzebowanie. Mając tę świadomość, wiele osób decyduje się na suplementację, aby zapobiegać niedoborom i optymalnie wspierać pracę organizmu.

Warto wtedy pamiętać, że nieprzemyślane połączenia składników aktywnych mogą nie przynosić oczekiwanych efektów, co stanowi istotny problem współczesnej suplementacji. Badania potwierdzają, że niektóre składniki mineralne i witaminy mogą oddziaływać na wzajemne wchłanianie, obniżać swoją efektywność lub ją wzmacniać. Uwzględnienie tych aspektów jest kluczowe dla osiągnięcia pożądanych efektów suplementacji.

Podczas wykładu przedstawione zostaną przykłady witamin i składników mineralnych, które warto ze sobą łączyć oraz których dobrze jest unikać. Omówimy w jaki sposób nasza dieta może zwiększać lub zmniejszć działanie składników aktywnych. W oparciu o publikacje omówimy kwestie, które mogą być pomocne przy podejmowaniu bardziej świadomych i korzystnych decyzji dotyczących zdrowego odżywiania oraz suplementacji dla lepszego wsparcia naszego zdrowia.

wykładowca:
mgr Klara Głaz
dyplomowany dietetyk, kierownik działu szkoleń Pharma Nord
Dietetyk o wieloletnim doświadczeniu w pracy z pacjentami, wykładowca i autorka artykułów. Jako wykładowca, dzieli się wiedzą na temat zdrowego stylu życia, suplementacji dostosowanej do sposobu odżywiania i indywidualnych potrzeb organizmu. Szczególny obszar zainteresowań to rola selenu w wspieraniu organizmu oraz aspekty związane z jakością i bezpieczeństwem suplementów diety. Jako autorka artykułów, stara się przekazywać wiedzę na temat żywienia i zdrowego stylu życia, kierowaną do pacjentów oraz specjalistów związanych z ochroną zdrowia. Autorka analizy zawartości selenu w orzechach brazylijskich w Polsce.

Zapisy na szkolenie prowadzimy do piątku (15.03.2024) przez naszą stronę internetową oraz telefonicznie (22 615 27 22).

https://www.pharmanord.pl/event6

Po zakończonym szkoleniu jest możliwość uzyskania certyfikatu za uczestnictwo w szkoleniu.

Galeria zdjęć
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18